Подробиці розповів тимчасово виконуючий обов'язки командувача Повітряних сил ЗСУ – генерал-лейтенант Аркадій Вашутін. 12 травня він виступив на форумі "Україна 30. Безпека країни".

Зверніть увагу Український кулезахисний шолом успішно пройшов випробування Міноборони

Створення нового літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління відбудеться у рамках другого етапу розвитку Повітряних Сил в Україні.

До 2030 року планують відкрити науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи за проєктом створення такого повітряного судна на базі Ан-178.

За попередньою інформацією, українські військові мають намір прийняти літак на озброєння у рамках третього етапу, тобто ще до 2035 року.

Виступ Вашутіна на форумі "Україна 30" : дивіться відео

Як повідомляє авіаційне видання "Крила", про початок робіт над проєктуванням нового літака дальньої радіолокаційної дії вперше заговорили ще у 2016 році.

Будівництво Ан-178 для ЗСУ

  • У грудні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна замовляє у "Антонова" 3 літаки Ан-178 для армії. Такий контракт уклали вперше за роки незалежності.
  • Згодом державне підприємство отримав кредит на 4 роки для створення нових літаків. Мовиться про 3 мільярди гривень, їх надав "Укрексімбанк".
  • У березні 2021 року компанія продемонструвала, на якому етапі перебуває будівництво. Там запевнили, що воно йде згідно з усіма погодженими графіками.