Блокчейн-стартап Efforce допомагатиме компаніям отримувати фінансування для підвищення енергоефективності. Проєкт вже рік працює у прихованому режимі, пише CNBC.

Читайте також: Для українців запустили бізнес-школу онлайн: навчання безкоштовне – деталі

Як це працює?

Сервіс надає можливість підприємцям безпечно зареєструвати свій проєкт онлайн й отримати фінансування від світових інвесторів. На платформі Efforce усе працює наступним чином:

  1. Учасники проєкту можуть придбати токен WOZX;
  2. Отримані кошти компанії спрямовують на реалізацію екологічних ініціатив;
  3. Смарт-контракт перерозподіляє отриману економію між власниками токенів і компаніями без посередників, базуючись на точних даних про фактичне споживання / заощадження.

Токен

Одиниця обліку, яка призначена для представлення цифрового балансу в деякому активі. Він виконує функцію "замінника цінних паперів" в цифровому світі. Токени являють собою запис в регістрі, розподілений в блокчейн-ланцюжку.

Чому це важливо?

Головна проблема полягає в тому, що сьогодні більшість невеликих компаній не можуть дозволити собі впроваджувати рішення з енергоефективності, наприклад, перейти на світлодіодне освітлення або оптимізувати виробничі процеси. Насправді такі дії допомагають заощадити кошти в довгостроковій перспективі, що важливо для кожного бізнесу.

Не пропустіть: Названа найкраща бізнес-книга 2020: Financial Times

Інженер та засновник Efforce переконаний, що споживання енергії та викиди CO2 в усьому світі зростають експоненціально. Безперечно, це має серйозні наслідки для навколишнього середовища.

Ми можемо зменшити свій енергетичний слід і знизити споживання енергії, не змінюючи своїх звичок. Ми можемо зберегти навколишнє середовище, просто підвищивши рівень енергоспоживання,
– підкреслює Стів Возняк.