Тож у ДТЕК ВДЕ (Відновлювальні Джерела Енергії) використовують швидкий і розумний спосіб перевірки панелей – дронами, розповідають Інновації 24.

До теми: На Дніпропетровщині працівники ДТЕК за допомогою дрону обстежили майже 400 км електроліній

Сонячні електростанції ДТЕК сьогодні регулярно інспектують "розумні" дрони з тепловізорами. Вони здатні зафіксувати збільшення температури панелі вже від кількох десятих градуса і передати GPS-координати в комп’ютер. Аерофотознімки з дронів в інфрачервоному спектрі забезпечують ширший погляд на станцію та дозволяють бригадам технічного обслуговування отримувати інформацію майже у режимі реального часу (не очікуючи сталої погоди сонячного дня), демонструючи теплові аномалії. Команда "рятівників-ремонтників" їх швидко перевіряє та усуває виявлені недоліки в роботі обладнання.

Працівники ДТЕК застосовують "розумні" дрони на сонячних електростанціях / Фото ДТЕК

Тож більшість електростанцій здебільшого перевіряють свої панелі раз на рік напередодні весняно-літнього сонячного максимуму, запрошуючи сторонні організації, а також у випадку сильних гроз. Через велику вартість такої діагностики зі сторони деякі "станції" іноді навіть не проводять такої діагностики взагалі. Несправність однієї сонячної панелі знайти дуже важко, вона може тривалий час залишатися непоміченою та негативно впливати на параметри обладнання цього кола і навіть може "заражати хворобою" інші панелі.

Є на сонячних електростанціях ДТЕК ВДЕ і свої пілоти – експерти з управління дронами. За один день пілот навіть маленького "кишенькового" дрона здатен обстежити близько 150 тисяч панелей. А провести повну діагностику найбільшої сонячної станції в Україні – Покровської СЕС можна всього за 7 днів.

ДТЕК застосовує дрони для діагностики сонячних електростанцій / Фото ДТЕК

Ми очікуємо стовідсоткової ефективності як від самих себе, так і від наших станцій. ДТЕК – лідер інновацій і ми постійно впроваджуємо новітні технології у щоденне життя наших людей і на кожному з наших проєктів "зеленої генерації". Ми постійно вдосконалюємося і наші дрони такі швидкі й розумні лише завдяки нашим людям, які ними керують, – відзначив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс.

Читайте також: Дрони для запобігання аварії: ДТЕК представив інноваційну технологію

Сьогодні ДТЕК ВДЕ розробляє власну комплексну софтверну модель, що забезпечить ще вищий коефіцієнт готовності станції. Така модель буде аналізувати в єдиній системі дані, отримані з різних джерел – SCADA, метеостанції, дронів і на основі них зможе формувати рекомендації для експлуатаційного персоналу станцій з планом підтримки обладнання, що базуватиметься на предиктивному підході.

Отже, компанія має на меті перейти від реагування на недоліки в роботі обладнання до упередження їх появи, зменшуючи вплив, або навіть унеможливлюючи розвиток аварійних ситуацій. Фактично такі станції можна буде порівняти з найновішим обладнанням космічних станцій.