У компанії пояснюють, що дрон дозволяє проводити тепловізійну, фото- та відеозйомку ліній передач та виявляти найдрібніші дефекти в мережі. Насамперед, з його допомогою обстежують лінії середньої (6-10 кВ), а також високої (35-150 кВ) напруги, розповідають Інновації 24.

Актуально: Дрони для запобігання аварії: ДТЕК представив інноваційну технологію

Дрони застосовують в Криничанському, Павлоградському, Царичанському та Новомосковському районах Дніпропетровської області, а також містах Кам'янському та Підгородньому.

ДТЕК – лідер цифрової трансформації української енергетики. Пілотний проєкт з використання дрону ми почали торік. За цей час обстежили 573 км ліній, виявили та усунули майже 9 тисяч дефектів. Зараз разом з естонською компанією Hepta допрацьовуємо софт на базі штучних нейронних мереж, завдяки якому розпізнавання дефектів буде відбуватися автоматично – без участі людини, – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Чому це важливо?

З урахуванням використання двох камер (відео та інфрачервоне зображення) за польотний день фахівці обстежують від 6 до 7,5 км. Дрон допомагає провести огляд у важкодоступних місцях: на заболоченій місцевості, над кущами та деревами, водними перешкодами та промисловими районами. Крім того, обстеження проводять без відключення ліній та залучення додаткової техніки, що значно прискорює процес.

Компанія планує продовжувати використовувати дрони для обстеження ліній та масштабувати проєкт на всю Дніпропетровську область.

Схожий метод у своїй роботі успішно використовують сучасні європейські енергокомпанії: ENEL (Італія), E-ON (Німеччина), CEZ Group (Чехія). Тепер він доступний і в Україні.