Це відбулося в рамках візиту інженерів університету Брістоля на Чорнобильську АЕС, повідомили на фейсбук-сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Зверніть увагу Робопес Spot від Boston Dynamics отримає руку-маніпулятор та док-станцію для підзарядки: деталі

Вони прибули, аби в умовах зони відчуження випробувати дистанційно керованих роботів. Серед них був і відомий робот-пес Spot, створений американською компанією Boston Dynamics.

Робот-пес Boston Dynamics у Чорнобилі: дивіться відео Chornobyl NPP

Крім цього, використовували безпілотники, наземні роботизовані системи та датчики-сканери – аби оцінити розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі.

Ми приїхали, аби з допомогою роботизованих платформ скласти мапу поширення радіоактивного забруднення. А також для випробування нашої техніки та налагодження нових контактів,
– пояснив науковий працівник Девід Меґсон-Сміт.

"Ми багато працювали з організаціями ядерної сфери у Великій Британії. Але ще ніколи не були у таких складних зовнішніх умовах як у Чорнобилі. Працювати тут, на території АЕС – це для нас унікальна можливість", = додав він.

Робот-пес Spot в Чорнобилі
Робот-пес Spot від Boston Dynamics уЧорнобилі / Фото ДАЗВ

Зауважимо, що у вересні 2020 року Spot почали продавати не лише у США, а й у країнах Євросоюзу, Великобританії та Канаді. Коштує такий робот 74,5 тисячі доларів (понад 2 мільйони гривень).