Нагородження проводилось в онлайн-режимі, повідомляє Innovationspreis Berlin Brandenburg.
Читайте також: Стажування в Кремнієвій долині: обрали українських IT-фахівців, які поїдуть до США
Переможці 2020 та їх винаходи
Цьогоріч в конкурсі брав участь 221 конкурсант, а основну грошову винагороду отримали 5 підприємств:
Belyntic GmbH. Берлінська компанія розробила нову технологію очищення пептидів, яка дозволяє набагато якісніше проводити дослідження лікарських засобів та може стати проривом у лікуванні багатьох важких захворювань, зокрема раку. Розробники запевняють, що технологія є економічно та екологічно вигідною, і це допоможе з легкістю вивести її на ринок.
Lana Labs GmbH. Команда з міжнародних ІТ-експертів спеціалізується на комп’ютерному аналізі бізнес-процесів та технологій виробництва. Їх мета — робити бізнес "розумнішим", ефективнішим та швидшим завдяки автоматизованому аналізу процесів підприємств. Для цього компанія створила спеціальне програмне забезпечення LANA, складний алгоритм якого є унікальним на ринку.
Lumenion GmbH. Для виробництва стійких джерел відновлювальної енергії компанія розробила систему енергозбереження Lumenion, яка переробляє електричний струм в теплову енергію та зберігає її при температурі 650 градусів Цельсія. Накопичене тепло економічно вигідне та може бути ефективно використане для промисловості або ж для централізованого опалення.
ME Energy – Liquid Electricity GmbH. Компанія розробляє пристрої рідинної генерації енергії. Нею було створено інноваційну технологію під назвою "Зарядний вузол", яка дозволяє постачати електроенергію в радіусі 200 кілометрів всього за 10 хвилин без будь-якої звично необхідної на те інфраструктури (високовольтних ліній, проводів електропередач та електричних стовпів). Електроенергія виробляється в рідинному генераторі на спеціальній станції, без викидів СО2.
Voculap GmbH. Компанія створила окрему "об’ємну" кіностудію, де можна фільмувати відразу у 3D, без необхідного на те дороговартісного motion-capture обладнання. Акторам не потрібно одягати спеціальні костюми, а об’ємні відеоролики виглядають більш реалістично. Вартість продукування 3D-фільмів завдяки інноваційному знімальному майданчику зменшується в кілька разів.
Приз вдячності
Окремий приз цьогоріч отримала компанія Regional Hero GmbH, що виникла на основі некомерційної платформи Helfen.Berlin. Організація підтримувала маленькі підприємства під час першого локдауну, пов’язаного з поширенням COVID-19. Вона надавала консультації щодо діджиталізації, розширення та майбутніх перспектив малому регіональному бізнесу.
Не пропустіть: Цифрова грамотність: Мінцифри та MEGOGO створили серію подкастів
Що відомо про конкурс?
Конкурс інновацій Берлін-Бранденбург вперше проводився у 1984-у році. Відтоді в ньому взяли участь понад 4 000 конкурсантів, а нагороджено було 160 переможців. Innovationspreis – ініціатива уряду Берліну, що сьогодні фінансується 23 партнерами. Метою конкурсу є мотивація малих та середніх підприємств до створення інноваційних винаходів та технологій, а також розвиток місцевої економіки. Щороку кілька переможців отримують грошову винагороду у розмірі 10 000 євро.