Партнером ініціативи стала луцька компанія "Пастернак", яка з 2017 року виробляє біодобрива на власній базі, повідомляє пресслужба компанії.

Цікаво: У Києві з'явилися лавки із переробленого пластику: де саме – фото, відео

Наразі компанія збирає відпрацьовану кавову гущу на п’яти АЗК у Луцьку. Автори проєкту мають намір розширити його географічні кордони.

Як це працює?

Використану кавову гущу переробляють на біогумус шляхом використання каліфорнійського черв'яка. Він доволі популярний у сільському господарстві, адже має здатність швидко перетворювати органічний матеріал на компост, багатий на діатомові водорості. Каліфорнійський хробак їсть усе, а натомість виробляє корисний біогумус.

Біогумус

Це висококонцентроване органічне добриво, що містить у своєму складі унікальний комплекс ґрунтових мікроорганізмів, вітаміни та біологічно активні ферменти, що стимулюють ріст і розвиток рослин. Його використовують для підгодівлі квітів, фруктових дерев, овочів і газонів. Добриво збільшує врожайність на 30-40 відсотків.

Так, в основну суміш відходів додають до 10 відсотків кавової гущі. Вражає, що за один рік 2 000 черв'яків переробляють в середньому 1 тонну відходів та продукують 500 л біогумусу.

Чому це важливо?

Важливо: Українські вчені створили пластик з грибів: це сталося випадково – відео

WOG та захист довкілля: що відомо?

Відзначимо, на 34 столичних АЗК WOG встановлені баки для сортування побутових відходів. У межах ЕКО-платформи "До природи з добром" WOG спільно з українською компанією Blue Ocean Solutions запустила два проєкти:

  • переробка кавової гущі на ЕКО-підстаканники;
  • заміна пластикових соломинок для напоїв на екологічний аналог.