Це зафіксовано в умовах тестування бета-версії супутникового інтернету Starlink, які нещодавно були надіслані споживачам, повідомляє Daily Mail.

Зверніть увагу Поки що на Землі: британці проєктують "марсіанський будинок" – яким він буде

У розділі під назвою "Урядові закони" зазначено, що SpaceX не дотримуватиметься міжнародних законів, окрім як на Землі та Місяці, а натомість ухвалюватиме принципи самоврядування, "встановлені добросовісно".

Умови надання послуг були поширені в Twitter та Reddit. Напередодні головний операційний директор компанії Гвінн Шотвелл заявила, що SpaceX має намір забезпечити супутниками Starlink не лише Землю, але і Марс.

У договорі зазначено, що служба Starlink на Землі та Місяці дотримуватиметься законів, встановлених штатом Каліфорнія. Натомість на Марсі чи на космічних кораблях (при транзиті) влади чи суверенітету уряду, базованого на Землі, не визнаватимуть.

Зауважимо, що цей розділ підтверджує плани, які нещодавно озвучив Ілон Маск. Він заявив, що хоче, аби майбутнє місто на Марсі було самостійним, а виживання його поселенців не залежало від Землі.

Попри амбітні плани Маска побудувати на Марсі нову цивілізацію, він впевнений, що місія буде "важкою", і колоністи можуть зіткнутися з низкою небезпек.

"Це дуже важка, небезпечна і важка річ, не для людей з слабкими нервами. Великі шанси, що ти помреш. І це буде важко, але водночас досить чудово – якщо це вдасться'', – наголосив він у розмові з журналістами.