Про це американський винахідник заявив на щорічній конференції, присвяченій освоєнню людиною Марсу, повідомляє The Independent.

Раніше Ілон Маск пропонує: яким може бути прапор першої колонії на Марсі – фото

За його словами, проєкти поселень на Марсі перебувають у стадії розробки. Проте їх потрібно завершити ще до того, як на Землі відбудеться якийсь масштабний катаклізм. Самодостатність була б остаточним еталоном успіху будь-якої колонізації Марса.

Цивілізація на Землі виглядає не надто сильною, а дещо хиткою. Корисно мати у планах створення незалежного міста на Марсі. Не просто кілька людей або база, а справжнє самостійне місто,
– наголосив гендиректор SpaceX.

Він підкреслив, що поселення на Марсі не має вимерти, якщо через певні причини із Землі туди перестануть прибувати кораблі. "В іншому випадку, ми – не в безпечному місці", – вважає американець.

На думку мільярдера, така ситуація може виникнути через низку потенційних сценаріїв. Засновник SpaceX навів, зокрема, приклади удару комети, виверження супервулкана або навіть "ядерного армагедону" на Землі.

Сподіваємось, що ніколи не буде Третьої світової війни. Але ймовірність того, що після неї щось залишиться, низька. Тому нам слід спробувати зробити місто самостійним до будь-якої можливої ​​Третьої світової,
– підсумував Маск.

Маск та колонізація Марсу: основне

  • Маск заснував SpaceX з головною місією – зробити людство різнопланетним видом. Він часто говорив про своє бажання подорожувати космосом за життя.
  • Перша подорож космічного корабля Starship на Марс, за словами винахідника, може відбутися вже в 2024 році – проте без екіпажу.
  • Мільярдер вважає, що йому не вдасться дожити до колонізації Марсу. Але все ще може змінитися завдяки технологічному прогресу.