Засновник Microsoft вважає той факт, що хтось чинить опір носінню захисних масок, щонайменше дивним. Підприємець поділився своїми думками з акторкою Рашиде Джонс у першому епізоді їх нового подкасту Bill Gates and Rashida Jones Ask Big Questions.

Не пропустіть: Білл Гейтс відповідатиме на питання, які хвилюють людство: запускає подкаст

Що це таке? Вони як нудисти? Вас просять носити штани. Ніхто ж не говорить, що штани – це жахливо,
– здивований Гейтс.

Чому маски – це важливо?

Білл Гейтс переконаний, що захисні маски – дієвий засіб для боротьби з поширенням коронавирусної інфекції. Безумовно, є певна різниця між ефективністю носіння маски при різних респіраторних захворюваннях. При коронавірусі людина, яка захворіла, може заразити інших просто спілкуючись з ними без маски.

Вірусні навантаження, які ми спостерігаємо у COVID-19, відсутні у більшості інших респіраторних захворювань. Уявімо, що людина, котра захворіла на застуду, провела годину в одній кімнаті з іншими людьми без маски. Очевидно, більшість з них залишаться здоровими. Але якщо людина з коронавірусом без маски проведе годину в кімнаті з іншими людьми, багато з них – захворіють.

"Якщо ви хочете повернутися до нормального життя якомога швидше, або носіть маску, або не носіть і залишайтеся вдома", – додала Рашиде Джонс.

Зауважимо, раніше експерти вважали, що ефективними у боротьбі з поширенням інфекції є лише медичні маски або маски N95. Пандемія чітко продемонструвала, що цілком дієвими є також тришарові тканинні маски, які можна прати та прасувати.