Джефф Безос – не виняток. Він переконаний, що невдачі – це необхідна частина інновацій. У своїй новій книзі Invent and Wander: The Collected Writings of Jeff Bezos найбагатша людина планети дає зрозуміти: існує два типи невдач, і лише одним з них можна пишатися, пише Inc.com.

Не пропустіть: Джефф Безос пожертвує 10 мільярдів доларів для порятунку планети: деталі

Хороший провал VS поганий провал

Джефф Безос вважає, що типи невдач потрібно чітко розмежовувати: "Є експериментальна невдача – це той тип невдачі, якому ви повинні радіти."

Мільярдер зазначає, що існує також "операційний провал", і підприємці не повинні наділяти такі невдачі помилковою таємничістю – це проста помилка.

Ми побудували сотні центрів виконання замовлень Amazon за ці роки, і ми знаємо, як це зробити. Якщо ми побудуємо новий центр, і це буде катастрофа – це буде просто погане виконання. Це погана невдача. Розширення наявного бізнесу – відома територія. Якщо воно буде виконано належним чином, це не може значно впливати на ризик. Якщо ви провалилися в тому, що вже повинні вміти, це не привід для радощів,
– пояснює Безос.

Читайте також: 3 якості, які Джефф Безос шукає в кандидатах на роботу в Amazon

Коли ви розробляєте новий продукт, послугу або експериментуєте – це може не спрацювати, і це нормально. Потрібно чітко розрізняти ці два типи невдач і виділяти винаходи та інновації.