Пряма трансляція івенту: дивіться відео

Вам сподобається Спільне технологічне та відповідальне майбутнє: Global Technology Governance Summit 2021

Що відомо про подію

Перша в Україні промислова система накопичення енергії розташована на території Запорізької ТЕС. Захід відбуватиметься одночасно у Києві та Енергодарі. Після офіційного запуску батареї розпочнеться дискусія про перспективи розвитку ринку накопичувачів енергії в Україні за участі представників влади, профільних міністерств та відомств, міжнародних партнерів та представників ДТЕК. Детальнішу інформацію про подію шукайте тут.

Нагадаємо, у липні 2020 року ДТЕК підписала контракт з американською компанією Honeywell на поставку літій-іонної системи накопичення енергії. У січні були проведені заводські випробування основних компонентів СНЕ, а у квітні завершили монтаж батареї та перейшли до етапу пусконалагоджувальних робіт.

СНЕ призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для підтримки функціонування енергосистеми з забезпеченням необхідної якості електроенергії. Це перший в Україні подібний проєкт, але СНЕ вже активно працюють в усьому світі – США, Великобританія, Австралія, Канада використовують такі системи для забезпечення стабільної якості електроенергії та енергетичної безпеки.