За допомогою інноваційних технологій будівництва свердловин ДТЕК Нафтогаз став лідером глибокого буріння в Україні. Так, за 2014-2020 рр. компанія побудувала 23 свердловини глибиною понад 5,4 тисячі метрів, серед яких – найглибша експлуатаційна свердловина в Європі (6 750 метрів). Тепер компанія хоче масштабувати цей досвід і планує буріння на глибину понад 7 тисяч метрів.

Варте уваги: Група ДТЕК отримала два Еко-Оскари за інновації в природоохоронній діяльності

Інноваційні технології в ДТЕК Нафтогаз / Фото ДТЕК

Серед інших інноваційних проєктів компанії – застосування сучасних методів геологічного вивчення надр, зокрема створення постійно діючих 3D-моделей. Для стабілізації видобутку газу на зрілих родовищах було введено в експлуатацію повністю автоматизовану пропаново-холодильну установку та дотискні компресорні станції.

Не пропустіть: Дмитрий Осыка: о людях, корпкультуре, технологиях, never stop learning и пути цифровизации ДТЭК

Як відзначають укладачі рейтингу, головним критерієм при відборі була не тільки наявність інноваційних планів на майбутнє, але і вже успішно реалізовані інновації у виробничих технологіях, продукції або послугах. Також враховувалися такі фактори: роль компанії в житті країни, обсяг інвестицій в інноваційні проєкти, участь компанії в спеціалізованих виставках і значення впроваджених інновацій для зміцнення економічного й технологічного потенціалу та міжнародного авторитету України.