Під час цих випробувань також було зроблено кілька спроб затримання БПЛА в повітрі, які завершилися невдачею. Наразі фахівці проводять аналіз отриманих даних, аби доопрацювати конструкцію та програмне забезпечення, пише New Atlas.

До теми: Американський безпілотник випробує протиповітряну оборону України: деталі

Проєкт Gremlins: що відомо?

X-61A Gremlins Air Vehicle

Новий клас бойових безпілотників, призначений для посилення винищувачів із декількома місіями та захисту надзвичайно цінних літаків та пілотів.

Передбачається, що невеликі безпілотники – "гремліни" – зможуть об'єднуватися в групи та колективно виконувати різні завдання. Тривалість польоту БПЛА становить від 1 до 3 годин, а дальність дії – від 555 до 926 кілометрів. Після виконання завдання безпілотники будуть повертатися назад на літак-носій, який підбиратиме їх за допомогою маніпулятора. Обмін даними між апаратами буде проводитися за допомогою радіоканалу й оптичних систем.

Захоплення безпілотника X-61A в повітрі / Фото DARPA

Сьогодні ми досягли великих успіхів в навчанні та реагуванні на технологічні проблеми між кожним з трьох випробувальних польотів. Цього разу ми були дуже близькі, і я впевнений, що при наступному розгортанні буде проведено кілька повітряних відновлювальних робіт,
– говорить програмний менеджер компанії Gremlins в офісі тактичних технологій DARPA Скотт Верзбановскі.

Він додає, що завжди існують реальні невизначеності та проблеми, які необхідно долати.

Читайте також: Virgin Orbit готується до другої спроби підкорити космос: коли це станеться