WASP-107b: що відомо про об'єкт

Астрономи виявили екзопланету WASP-107b у 2017 році. Об'єкт обертається навколо зірки WASP-107, яка розташована в сузір'ї Діви та віддалена від Землі на 212 світлових років. Відстань між планетою і її світилом в 16 разів менше, ніж відстань між Землею і Сонцем. WASP-107b проходить коло один раз на 5,7 дня. За розміром планета подібна Юпітеру, проте її маса вдесятеро менша. Наразі це одна з найменш щільних планет, яка відома науці. Астрономи відносять її до так званого типу суперпаффів (super-puffs) – планет, щільність яких порівняна з щільністю цукрової вати.

Як могла утворитися планета з такою низькою щільністю? Як вона утримує свій величезний шар газу від витоку в космос, особливо з огляду на її близькість до своєї зірки? Ці та інші запитання спонукали астрономів провести ретельний аналіз, аби встановити обставини формування об'єкту.

Як сформувалася планета

На думку вчених, планета сформувалася далеко від своєї зірки, де газ в диску був досить холодним. Саме тому газова акреція (накопичення) могла відбуватися дуже стрімко. Згодом планета перемістилася у своє поточне положення. Це сталося шляхом взаємодії з диском, або ж внаслідок взаємодії з іншими планетами цієї системи.

Астрономи виявили унікальну планету "Цукрова вата" / Фото NASA