Такі висновки науковці представили 8 грудня на щорічній зустрічі Американського геофізичного союзу (AGU), повідомляє Live Science.

Цікаво У Малайзії побудують плавуче місто-архіпелаг: вражаючі фото інноваційного проєкту

Вчені дослідили два сценарії

  • Згідно з першим, приблизно через 200 мільйонів років майже всі континенти перемістяться у Північну півкулю, у Південній залишиться лише Антарктида.
  • Інший прогноз передбачає, що через 250 мільйонів років навколо екватора утвориться суперконтинент, який поширюватиметься на обидві півкулі.

Для обох варіантів дослідники підрахували вплив на глобальний клімат. Зокрема виявили: якщо континенти об'єднаються на Півночі, а місцевість там буде гірською, температура буде значно нижчою, ніж при інших сценаріях.

Суперконтиненти на Землі

Варто зауважити, що материки Землі не завжди виглядали так, як сьогодні. Протягом останніх 3 мільярдів років континенти спочатку скупчувались, утворюючи величезні суперконтиненти, а потім розпадалися.

Таким суперконтинентом, наприклад, приблизно 200 – 300 мільйонів років тому була Пангея. Вона охоплювала території, які зараз є Африкою, Європою, Північною Америкою та Південною Америкою.

Як розпадалася Пангея: дивіться відео ArcGIS


Перед цим був суперконтинент Родінія, який утворився 1,1 мільярда років тому і розпався близько 750 мільйонів років тому. Ще раніше – Нуна, що існував в період від 1,8 до 1,5 мільярдів років тому.