Перше, що треба зробити мандрівнику – скласти маршрут, враховуючи наявні на шляху зарядні станції. Для цього можна скористатися спеціальними інтернет-мапами або мобільними додатками, на яких вказані EV-станції. Визначити розташування швидкісних зарядних станцій YASNO можна на мапі або у мобільному додатку YASNO E-mobility. Для кожної точки зазначена адреса, розповідає 24 канал.

Цікаво: YouTube-блогер придбав китайський електрокар на Alibaba: що йому доставили – відео

YASNO E-mobility / YASNO

Які фактори впливають на ціну поїздки?

Кількість витраченої енергії електрокаром залежить і від швидкості поїздки. Керівник YASNO E-mobility Ігор Ковальов радить віддавати перевагу спокійній, розміреній їзді та поповнювати заряд на станціях швидкої підзарядки або під час відпочинку.

Нові моделі електрокарів здатні подолати далекі відстані до 300-500 км, але краще залишити запас енергії та планувати підзарядку максимум через кожні 200-250 км. Середня відстань між станціями YASNO на основних шляхах країни до Львова, Одеси та Полтави становить 100-150 км.

Відтак, можна не заряджати батарею повністю, а лише підзаряджатися за філіжанкою кави. Ви витратите лише 20 хвилин – цього вистачить, аби дістатися наступної станції.

YASNO E-mobility / YASNO

Мовою цифр

Для прикладу, розрахуємо витрати для популярної моделі електрокару Hyundai IONIQ Electric, що на 100 км шляху витрачає 14-22 кВт∙год енергії:

  • Якщо ви плануєте поїздку з Києва до Одеси, то можете побачити на мапі 5 зарядних станцій YASNO. Відстань між двома містами складає близько 475 км. Тож можна розрахувати, що при середній швидкості електрокар "з’їсть" близько 86 кВт∙год електроенергії. За умови швидкісної підзарядки YASNO потужністю 50 кВт це обійдеться вам у 774 грн. На противагу, автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння за цей шлях "відбере" у вас близько тисячі гривень.
  • Подорож з Києва до Львова на Hyundai IONIQ обійдеться не більше ніж у 900 грн в одну сторону. На цьому шляху теж 5 швидкісних зарядних станцій YASNO.
  • По Дніпровський трасі до Полтави встановлено 4 швидкісні зарядки, а дістатися міста можна за 560 грн.

Не варто боятися далеких подорожей на електромобілі. Безумовно, для власного спокою краще все розрахувати. Перед поїздкою раджу обов’язково підзарядитися на швидкісній станції або вдома (з дешевим нічним тарифом) до 80%. YASNO пропонує встановлення надійних зарядних пристроїв для дому та офісів. Так ви заощадите ще більше коштів та часу, – відзначає керівник YASNO E-mobility Ігор Ковальов.

Довідка

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та зарядних станцій для електромобілів, що надає послуги для 3,5 мільйонів українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня, запроваджує онлайн-сервіси для обслуговування клієнтів. Для зменшення витрат клієнтів на електроенергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання електроенергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.