Це – спільна розробка IBM та інших японських компаній. Найближчим часом вони планують провести випробування винаходу у аеропорту, торгових центрах та інших громадських місцях, повідомляє CNN.

Цікаво Може покласти край пандемії: штучний інтелект навчили діагностувати COVID-19 за кашлем

Як працює технологія

Розробка має вбудовані камери та сенсори, які реагують на перешкоди. Штучний інтелект прораховує рухи користувача та через ручку, яка вібрує, орієнтує його у просторі. Валіза також оснащена технологією розпізнавання облич, тож може сповіщати, якщо неподалік є друзі.

Валіза для людей з вадами зору
Як виглядає валіза для людей з порушеннями зору / Фото CNN

Валізу можна використовувати зі спеціальним рюкзаком, в якому розташована ще одна камера. В такому випадку вона навіть точно повідомлятиме, на якій відстані перебувають інші люди.

Розробка особливо актуальна в час пандемії. Адже забезпечить можливість не порушувати соціальну дистанцію, аби звернутися до інших людей за допомогою.

Історія однієї з розробниць

К'єко Асакава – інформатик та дослідниця IBM. У віці 11 років вона потрапила в аварію, через що поступово почала втрачати зір і до 14 років вона повністю осліпла.

Щомісяця Асакава подорожує між США та Японією. Якщо вона вирушає у мандрівку сама, її повинні супроводжувати співробітники аеропорту, що спричиняє незручності та заперечує її автономію.

Я не почуваю себе комфортно, коли подорожую на самоті. Завжди думаю про технологію, яка допоможе мені подорожувати легше, швидше і комфортніше,
– наголосила дослідниця.

За її словами, валізу можна також використовувати, аби допомогти незрячим пересуватися в містах. Водночас технологію розпізнавання об'єктів можна використовувати для визначення кольорів, що корисно при покупці одягу.


Асакаву прийняли до Національного залу слави винахідників США / Фото CNN

"Це відкриє багато дверей для незрячих, тому що ми зможемо поїхати куди-небудь самі", – додала Асакава. Вона також очікує, що технологія буде розвиватися, а її елементи стануть меншими, легшими та потужнішими.