Кінцеві ділянки хромосом – теломери, які відповідають за цілісність геному в процесі поділу клітини, з віком коротшають. Через це ДНК пошкоджується, а в організмі накопичуються сенесцентні клітини. Вони не виконують своїх функцій та перешкоджають регенерації. Внаслідок цього процесу людський організм старіє, пише The Telegraph.

Важливо: При COVID-19 марні: чому клапанні маски не уповільнюють поширення вірусу – промовисте відео

Дослідження

Вчені з Тель-Авівського університету провели дослідження, яке показало, що киснева терапія в умовах гіпербаричної барокамери збільшує довжину теломер літніх людей на 20 відсотків. Так, теломери учасників досягли тієї ж довжини, яка була у них 25 років тому.

Для експерименту залучили 35 осіб. Вік учасників – 64 роки та більше. Підкреслюють, що волонтери не змінювали спосіб життя, харчування і не приймали медикаменти. Протягом трьох місяців учасників експерименту поміщали в гіпербаричну барокамеру на 90 хвилин п'ять днів на тиждень.

Літні люди дихали чистим киснем через спеціальну маску в умовах барокамери. Основана частина кисню постачалася в організм, імітуючи стан при гіпоксії. Як відомо, нестача кисню прискорює поділ клітин. Повне дослідження автори опублікували в науковому журналі Aging.