Як зазначили дослідники з Массачусетського технологічного інституту у нещодавно опублікованій статті, оскільки їхнє волокно є цифровим, воно використовує двійковий протокол зв'язку 1s і 0s, як у комп'ютерів. Саме це відрізняє його від існуючих електронних волокон для тканин, які є аналоговими, а не цифровими.

Читайте також Канадці розробляють електрокар, який зможе майнити біткойни та Ethereum

Крім того, аналогові волокна можуть підключатися лише до одного пристрою. Натомість новий винахід команди вчених дозволяє йому отримувати доступ до декількох пристроїв, і кожне волокно може виконувати безліч функцій.

Волокна все ще роблять те, що завжди робили. Наше дослідження полягало в тому, щоб спробувати з’ясувати, чи зможемо ми об’єднати світ пристроїв та світ функцій, а також визначити новий шлях для волокон та узгодити їх з високотехнологічними пристроями,
– сказав старший автор статті та професор Массачусетського технологічного інституту Йоел Фінк.

Цифрові волокна в одязі

  • Щоб можна було пропустити волокно через голку і вшити в одяг, команда спеціально розробила гнучкий і досить тонкий прототип. Роботу з вшивання здійснювали у співпраці з текстильним відділом Школи дизайну в Род-Айленді.
  • Учасники дослідження носили сорочки з волокном, яке було вшите у тканину навколо пахвової області. Таким чином воно контактувало зі шкірою.
  • Згодом вчені дійшли висновку, що цифрове волокно у поєднанні з нейронною мережею може вимірювати температуру тіла людини і робити висновки про її фізичну активність з точністю у понад 96%.
  • Крім того, дослідники записали коротке відео та музичний файл та зберігали їх на волокні протягом 2 місяців без живлення.
  • Волокна виявилися достатньо стійкими, адже може витримали щонайменше 10 циклів прання і не зруйнувалися.

Про використання волокна

Як зазначили дослідники, вони наразі бачать 2 напрямки використання нового волокна.

Перший є абстрактним, який просто додає інформаційний зміст і вимір до чогось, чого раніше не було, – до тканини,
– сказав Фінк.

Другий напрям є більш ​​практичним та корисним. Вчені вважають, що цифрове волокно можна використовувати у сфері охорони здоров’я. Одяг майбутнього має потенціал для діагностики респіраторних захворювань, таких як хронічна обструктивна хвороба легень, астма та навіть COVID-19.

Команда планує продовжувати працювати над впровадженням цієї технології в реальні програми. Вони очікують, що найближчим часом в результаті досліджень з’являться деякі комерційні похідні.