Лікар-психіатр з Каліфорнійського університету в Ріверсайді Джеральд Магвайр лікує заїкання антипсихотичними препаратами. Хоча офіційно для цього вони не затверджені, повідомляє BBC.

Зверніть увагу Створили унікальний сенсор, який можна друкувати на людській шкірі: для чого

Новий препарат – екопіпам

Магвайр заїкався ще змалку, натомість зараз у спілкуванні з ним цього майже не чути. Протягом понад 25 років він вивчає нові методи терапії. Щодня до нього звертаються люди з проханням стати учасником випробувань або навіть віддати після смерті свій мозок університету.

Науковець найближчим часом розпочне клінічне випробування нового препарату – екопіпаму. Саме він допоміг налагодити мовлення йому та учасникам пілотного дослідження у 2019 році.

В основі методу лікування Магвайра – дофамін. Це хімічна речовина у мозку, яка допомагає регулювати емоції та рухи. Зауважимо, що саме точні рухи м'язів потрібні для чіткого та розбірливого мовлення.

У 1990-х роках Магвайр та його співробітники застосували позитронно-емісійну томографію на людях, які заїкаються. Їм вдалося з'ясувати, що активність дофаміну у їхньому мозку – занадто велика. Дослідження 2009 року лише підтвердили цю теорію.

Вчений припустив, що блокування дофаміну може бути одним з рішень. Адже функція пригнічення дофаміну є у багатьох антипсихотичних препаратах.

Результати дослідження та побічні ефекти

Магвайр тривалий час здійснював невеликі клінічні дослідження з цими препаратами, які завершувалися успіхом. Йдеться зокрема про рісперідон, оланзапін та лурасідон. "Заїкання не зникає повністю, але його можна лікувати", – наголосив він.

Новий препарат – екопіпам – може частково мінімізувати негативні наслідки. Попри це, може провокувати втрату ваги та депресію. Магвайр та його колеги провели дослідження за участю 10 добровольців – після прийому екопіпаму його учасники заїкалися менше.

Зараз же Магвайр починає нове дослідження: 34 його учасникам даватимуть екопіпам, а ще 34 – отримуватимуть плацебо.