ЧАЕС співпрацюватиме з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI), повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Раніше Робот-пес Spot від Boston Dynamics виміряв радіацію у Чорнобилі: фото, відео

Представники ЧАЕС працюватимуть за технологіями KAERI та за погодженими з корейцями процедурами. Вони здійснюватимуть дезактивацію фрагментів бетону та металу, які зазнали радіоактивного забруднення.

Співпрацю між країнами прокоментував заступник технічного директора Чорнобильської АЕС. Олександр Скомарохов наголосив, що вона є вигідною для обох сторін.

KAERI має технічні розробки, але протестувати їх на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може. Адже забруднення такого типу в Південній Кореї зараз відсутні,
– пояснив він.

Й додав, що ЧАЕС, виводячи станцію з експлуатації, прагне використати технології, які забезпечать кілька можливостей. Зокрема – дозволять здійснити дезактивацію матеріалів та зменшити кількість радіоактивних відходів, які внаслідок цього утворюються.

"У такий спосіб майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої корейськими фахівцями технології", – наголосив Скомарохов.

Якщо випробування пройдуть успішно, ЧАЕС отримає додаткову технологію дезактивації та матиме право використовувати її – виключно на промисловому майданчику станції.