Це – розробка винахідників Євгена Третяка та Антона Варавіна. Детальніше про проєкт один із них розповів у своєму фейсбуці. До відповідного допису також прикріплене відео.

Зверніть увагу Українці розробили легкий ударний дрон для ЗСУ: потужне відео

Що вже відомо про ALLY

Робот наразі пересувається зі швидкістю до 7 кілометрів на годину. Без підзарядки він може подолати 45 – 60 кілометрів й перевозити вантаж, вагою у 200 кілограмів. Поки що пристроєм керує оператора – за допомогою радіосигналу.

Проблема у тому, що кількість фермерів щороку зменшується, а кількість людей – збільшується. У 2050 році нас буде 9,6 мільярда, їжі треба буде суттєво більше,
– пояснив Третяк.

"Зараз ALLY як маленька дитина – тільки вчиться їздити. Але ми його навчимо самостійно їздити, обробляти поля та збирати врожай", – запевнив винахідник. У подальшому українці планують працювати над залученням інвестицій, написанням автопілота. Згодом мають намір запустити серійне виробництво й вийти на ринок ЄС та США.

У скільки обійдеться робот

Як пояснив Третяк, вартість залежатиме від поставлених завдань. Якщо мовиться про простий радіокерований пристрій – 7 000 доларів, якщо про автономну роботу – близько 13 500 доларів.

Українці розробили робота для фермерів: дивіться відео