Чому це важливо?

DeepForest – розробка Інституту космічних досліджень НАН України у партнерстві з ДКА України та ГО "Центр Моніторингу Влади", пише Українське радіо.

Читайте також: "Живі труни" з грибів: вчений пропонує інноваційний спосіб поховання – фото

Творці проєкту зазначають, що супутникова система допоможе контролювати кількість зниклих дерев з лісової карти України та підтримувати пожежну безпеку в лісах.

Ба більше, у Держлісагенстві заявили, що володіють інформацією лише про 73 відсотки українських лісів, а облік востаннє проводився у 1996 році.

Лісові пожежі / Фото unsplash

Система допоможе державним контролюючим органам, правоохоронним структурам, працівникам лісового господарства та громадським екоактивістам зробити свій внесок у збереження довкілля.

Думка експерта

Я впевнений, що деякою мірою такі проєкти допомагають зберегти ліси. Це є наступний еволюційний крок у подоланні "чорних" лісорубів. Це крок до промислової політики. Варто згадати Австрію, хоча країна давно подолала цю біду, але все ж "чорні" лісоруби довгі роки знищували найцінніші породи. Можемо звернути увагу на Польщу, яка має таку ж лісистість, як у нас, але більш потужний економічний ефект, – відзначає голова правління Центру розвитку ринкової економіки Ігор Гужва.

Нагадаємо, нещодавно в Україні презентували пілотний проєкт "Ліс у смартфоні" – поєднання електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти вирубок.