Проєкт розробило Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з проєктом USAID/UKAID "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" та Офісом ефективного регулювання BRDO. Рішення представили в межах "Всеукраїнського Форуму Україна 30. Екологія".

Варте уваги "Зелений" продукт: розробили дезодорант з переробленого пластику – його легко утилізувати

Чому це важливо

Цифрове рішення покликане змінити поточний стан справ у сфері захисту довкілля. Річ у тім, що отримання одного дозвільного документа в екологічній сфері займає понад 4 300 годин очікування. Крім того, підприємцями витрачається близько 6 тисяч гривень.

Мета – надати українцям рішення, за допомогою якого вони зможуть отримати актуальну достовірну інформацію про стан навколишнього середовища та природні ресурси. Крім того, платформа дає змогу взаємодіяти з Мінцифри в прозорий та зручний спосіб. На порталі доступні 6 послуг:

  1. висновок про транскордонне перевезення відходів;
  2. ліцензія на відходи;
  3. лісорубний квиток;
  4. сертифікат походження деревини;
  5. декларація про відходи;
  6. дозвіл на спецводокористування.

Відтепер кожен охочий українець зможе отримати необхідні дані стан навколишнього середовища України. Розробники планують запуск 29 послуг та їх інтеграцію у портал Дія.

"ЕкоСистема" – це середовище співіснування держави, громади та бізнесу на умовах комфорту, прозорості та чесності. При розробці платформи ми поставили собі дві амбітні цілі – створити зручні онлайн-послуги для підприємців і забезпечити доступ до екологічної інформації для суспільства. Ми хочемо, щоб всі реєстри були відкриті і кожен, кому екологічна інформація потрібна, просто роздрукував її з офіційного реєстру,

– відзначив Руслан Стрілець.

Платформа передбачає:

  • швидкий, зручний та прозорий доступ до 35 реєстрів екологічної інформації;
  • інтерактивну екологічну мапу, яка надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв'язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ;
  • можливість відстежувати стан довкілля (якість води, повітря, пестициди, лісові пожежі та інше) в режимі реального часу.