Експерти міжнародного секретаріату CoST проведуть аналіз на основі передової світової практики. Головна мета – об'єктивно продемонструвати рівень прозорості в області публічної інфраструктури та доступу до інформації як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Не пропустіть Найінноваційніші країни світу: Україна зміцнює позиції – результати дослідження

В Україні визначать індекс прозорості інфраструктури / Ілюстрація CoST Ukraine

Фахівці відібрали об'єкти індексування зі 115 національних, локальних і автономних організацій. Алгоритм передбачав як застосування RAND функції, так і відповідність основним критеріям: обсягам закупівельних бюджетів та наявності інфраструктурних проєктів, які були реалізовані у 2019–2020 роках.

Ми зробили вибірку з 30 закупівельників та 60 їх інфраструктурних проєктів. Вибрані організації будуть оцінюватися за понад 100 індикаторами у 4 різних категоріях,
– розповів виконавчий директор ініціативи Святослав Абрамов.

Категорії

Серед категорій оцінки діяльності замовників робіт:

  • здатність управління і якісного оприлюднення інформації про наявні інфраструктурні проєкти;
  • здійснення постійної взаємодії з громадськістю;
  • якість і повнота оприлюдненої інформації про проєкти на всіх етапах життєвого циклу – від планування до технічного нагляду за кожним конкретним проєктом.

Інформацію збиратимуть з відкритих джерел, а також за допомогою інтерв'ю з представниками закупівельних організацій. Результати дослідження представлять в кінці березня 2021 року.