Автор технології RE-leaf Валентин Фречка розповів, що ідея з’явилася ще в шкільні роки. Минулого року розробку випробували на спеціалізованому обладнанні, а вже за рік – допрацювали технологію та реалізували ідею в умовах повноцінного промислового виробництва, повідомляє Укрінформ.

Цікаво: Бельгійці перетворюють пластикові кришки на кухонні шедеври: вражаючі фото

Папір з опалого листя / Фото Укрінформ

RE-leaf Paper – перша у світі лінія переробки опалого листя на паперову продукцію

Ми зіштовхнулися із низкою проблем, зокрема із відсутністю виробничих потужностей, які б дали змогу переробити опале листя на волокно у промислових масштабах. Але ми це зробили, і нашою вершиною на складному шляху стало виробництво першого промислового тоннажу паперу на основі опалого листя, який нарешті володіє необхідними механічними характеристиками і відповідає поставленим вимогам, – розповів Валентин Фречка.

Валентин Фречка / Фото Укрінформ

Як це вдалося?

Технологія передбачає подрібнення й очищення листя, яке варять у гігантських чанах, а згодом – видаляють вологу з отриманої маси. В результаті листя розтягується і перетворюється на гладкий папір, або ж набуває потрібної форми в сусідньому цеху – там з матеріалу роблять екологічне пакування для продуктів.

Додамо, стартап Валентина Фречки посів друге місце на University Startup World Cup 2019 в Данії. Проєкт RE-leaf PAPER увійшов до трійки переможців у номінації "Environmental".