Винахідник успішно протестував технологію на спеціальному обладнанні ще у 2019 році. Відтоді він працював над тим, аби збільшити масштаби роботи.

Читайте також Шлях до трансформації енергетики: що таке Energy Storage та чому це потрібно Україні

У RE-leaf PAPER пояснили, що українська паперова промисловість працює лише на імпортному волокні та макулатурі, тобто первинного волокна ніхто не виробляє.

  • Саме тому молодому стартапу довелося створити своє пілотне обладнання.

Хлопцю знадобилося декілька місяців, аби запустити виробництво першої промислової партії екологічного паперу. Втім, ідея виникла значно раніше.

Як виготовляють екологічний папір: дивіться відео RE-leaf PAPER

З чого все починалося

У шкільному віці Фречка навчався у Малій Академії наук. Разом зі своїм викладачем він створив технологію з отримання целюлози з опалого листя.

У 2017 році Фречка представив відповідний дослідницький проєкт на низці екологічних конкурсів різного рівня. Тоді він навчався у 10 класі.

Подальші плани українця

Крафт-папір із щільностями 80 та 90 грамів на метр квадратний є придатним для пакування, виробництва пакетів. Він володіє усіма необхідними фізико-механічними характеристиками.

Наше життя вже ніколи не буде таким як колись, технології не стоять на місці, а світ постійно змінюється, змінюємося і ми,
– наголосили у компанії.

У травні 2021 року Фречка поставив перед собою нову амбітну мету. Тепер він прагне, аби RE-leaf PAPER виготовляла 5 тонн паперової продукції щомісяця.

"Apple заснували в американському гаражі. Nike запустився у батьківській пральні. Disney – у підвалі приватного будинку. У цьому є щось символічне, оскільки RE-leaf PAPER з'явилася у звичайній сільській шкільній лабораторії", – мовиться на сайті стартапу.