Надзвичайно важливо те, що спільними зусиллями громадянського суспільства та небайдужих установ, без підтримки державних структур, вдалося мотивувати 1 250 000 українців здавати використані батарейки на гарантовану переробку. Про це розповідають на сторінці ініціативи Батарейки, здавайтеся.

Важливо: IKEA відмовиться від продажу одноразових батарейок для покращення екології

З одного боку, це поки що дуже мало. Це близько 3% річного імпорту батарейок в Україну, а решта – опиняться просто неба та будуть забруднювати нашу родючу землю токсичною отрутою. І ця реальність мотивує нас продовжувати боротись, – зазначають на сторінці ініціативи.

Як долучитися?

Довідка

"Київкомунсервіс" – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у жителів Києва. Підприємство розпочало власну ініціативу 5 років тому, встановлюючи картонні коробки для збору батарейок біля під’їздів та помаранчеві баки на вулицях Києва. Підприємство оплачує переробку батарейок із власних прибутків.

Компанія-підрядник – підприємство ТОВ "Екологічні інвестиції", що забезпечує транспортування батарейок та їх подальшу переробку на румунському заводі GreenWEEE, який має 9-річний досвід переробки акумуляторів.