В Університеті Співдружності штату Вірджинія тестують нові способи реалізації маски N95 та спеціальних серветок, які реагуватимуть на віруси або збудники, змінюючи забарвлення. Такого результату хочуть досягти шляхом прядіння рідких кристалів у волокна, які змінюють колір при різних температурах. пише phys.org.

Не пропустіть: Eco-friendly: в Україні випустили першу промислову партію паперу з опалого листя

Над розробкою працюють студенти на чолі з Крістіною Тан – доктор філософії та доцент кафедри хімічної та біологічної техніки.

Як це працює?

Ефект зміни кольору досягається шляхом обертання рідких кристалів у волокнах. Ці "розумні тканини" виготовляються з м'яких, легких та еластичних матеріалів. Вони можуть бути застосовані для маскування, створення датчиків та пристроїв або використані в одязі (камуфляж). Неткані нановолокна схожі на волокна в багаторазових сумках для покупок. Вчені запевняють, що їх можна легко виробляти в масових об'ємах.

На відео з мікроскопією поляризованого світла ви можете побачити волокно, виготовлене з полівінілпіролідону та рідкокристалічної композиції, що при нагріванні змінюється від оранжевого до синього. Ми любимо думати про те, як ми можемо додати функцій цим матеріалам, – сказала дослідниця.

У своєму дослідженні щодо розуміння фундаментальних властивостей цих матеріалів Тан випробовує, як виготовляти термохромні волокна, шляхом включення рідкокристалічних складів в електропрядіння нановолокна.