Це – перший схожий проєкт, затверджений у рамках Програми автоматизованих випробувань транспорту в провінції Онтаріо, повідомляє CBC News.

Зверніть увагу Літаюче авто-трансформер випробували у Словаччині: відео першого польоту

Протяжність тестового маршруту складає 1,5 кілометри. Автобуси EX10, які розробила компанія EasyMile, курсуватимуть із 4 зупинками. У салоні все ж перебуватиме водій, який в екстреному випадку зможе взяти на себе керування.

Безпілотний автобусний маршрут запустили у Канаді: відео CBC News

Зауважимо, що випробування є закритими для громадськості через COVID-19. Тому на борт автобуса допускаються лише працівники району Tunney's Pasture та групи, які беруть участь у проєкті.

Проєкт контролює Area X.O., підприємство, яке очолює Invest Ottawa, у співпраці з низкою партнерів, зокрема – з Transport Canada, місцевою владою Оттави та Міністерством транспорту Онтаріо.

Випробування має на меті показати, як автобуси без водіїв працюють у справжніх дорожніх умовах. Крім цього, вони дадуть можливість проаналізувати ефективність використання акумулятора та доступність для людей з обмеженими можливостями.


Безпілотні автобуси в Канаді / Фото Radio Canada


Тестовий маршрут курсуватиме урядовим кварталом / Фото Radio Canada

Президент та генеральний директор Invest Ottawa Майкл Трембле підкреслив, що зимова погода в Оттаві забезпечить "справжнє випробування транспорту".

Водночас Джим Лотроп, генеральний директор з питань інновацій у Transport Canada, запевнив, що успіх проєкту може допомогти прокласти шлях для майбутніх інновацій.