Відповідні розрахунки провели експерти аналітичного порталу Money. Зауважимо, що станом на 29 березня це – приблизно 9 090 199 гривень.

До теми Амбітні плани: Японія побудує завод на Місяці до 2035 року

Аналітики презентували перший в історії посібник "Як отримати іпотеку на Місяці". Насамперед наголосили, що життя на супутнику Землі створює низку проблем.

Тому важливо розуміти, у скільки обійдеться не лише власність на Місяці, а й ціна способу життя. Знадобляться, наприклад, повітряні ущільнювачі, ізоляція та органічні джерела енергії.


Посібник "Іпотека на Місяці" / Фото Money

Кредитні експерти підрахували, якщо брати кредит під 10% на спорудження будинку, то упродовж 25 років потрібно буде виплачувати по 325 тисяч доларів.

Як розраховували вартість будинку

Аналітики порталу Money врахували низку факторів, аби розрахувати приблизну вартість будинку на супутнику Землі. До уваги брали, зокрема, вартість:

  • сировини, необхідної для будівництва будинку;
  • спеціальних матеріалів для будівництва за межами Землі;
  • послуг астронавтів, які б займалися спорудженням будинку;
  • транспортування матеріалів на Місяць;
  • перевезення вантажу на поверхню супутника.

Читайте також NASA приступила до створення інтернету на Місяці

Як адаптуватися до нового способу життя

Експерти зауважили, аби виробляти електроенергію на супутнику Землі, потрібен невеликий ядерний реактор. Такий обійдеться у близько 1,3 мільярда доларів.

Альтернативою будуть 34 сонячні панелі. Вони зможуть генерувати достатньо енергії для обслуговування 1 будинку. Це обійдеться значно дешевше – 23 616 доларів,
– зазначили у Money.

Там також пояснили, що середньостатистичній родині, яка складається з 4 людей, буде потрібно 7 спеціальних теплиць, аби забезпечити себе 1,1 тонною їжі.

"Для стабільного росту врожаю та особистих потреб необхідно 5,9 тонни води. Її можна виробити, очистивши та повторно використовуючи рідкі відходи", – зауважили експерти.