Як працює технологія?
Розроблене в Наньянгському технологічному університеті експериментальне "розумне вікно" складається з двох звичайних листів скла, простір між якими заповнено розчином, що складається з фірмового гідрогелю, води й стабілізуючого складу, пише New Atlas.
Читайте також: Daimler та Volvo об'єдналися для виробництва водневих вантажівок: чому це важливо
Протягом дня, коли сонячне світло проходить через вікно, рідина поглинає і накопичує теплову енергію. Це запобігає нагріванню приміщення, зменшуючи необхідність у використанні кондиціонера. Крім того, з нагріванням рідини гідрогель переходить з прозорого в непрозорий стан – це зменшує кількість видимого світла, що проходить крізь нього зовні та ще більше допомагає зберегти прохолоду в кімнаті.
Вночі, коли сонце сідає, гель охолоджується і знову стає прозорим, вивільняючи накопичену теплову енергію. Частина цієї енергії проходить через скло і потрапляє в кімнату, знижуючи вимоги до системи опалення будівлі.
Сінгапурські вчені розробили "розумне" вікно / Фото Nanyang Technological University
Повідомляється, що "розумне" вікно надає приємний бонус – поглинає зовнішній шум на 15 відсотків ефективніше, ніж традиційні вікна з подвійним склом.
Додамо, вчені британського університету Лафборо працюють над аналогічною системою, хоча вони використовують звичайну воду: при нагріванні сонцем вона викачується з вікна і зберігається в резервуарі. Вночі тепла вода потрапляє в труби в стінах та обігріває будівлю.