Відзначають, що супермаркет побудовано відповідно до вимог міжнародної системи сертифікації екологічності будівель BREEAM. Вона передбачає мінімальний вплив на довкілля, використання енергоефективного обладнання і відповідність екологічним цілям, розповідають на офіційному сайті Сільпо.

Цікаво: Snapchat розповість: додаток визначатиме якість продуктів та вина за етикеткою

Для будівництва супермаркету були залучені кредитні кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку в межах підтримки екологічно свідомого бізнесу.

"Зелені" супермаркети – це світовий тренд, який стає дедалі більш затребуваним. Так, європейські мережі щороку будують або переобладнують відповідно до сучасних екологічних вимог по кілька сотень супермаркетів. Вони демонструють вражаючий результат – до 50 відсотків економії енергії завдяки використанню відновлюваних ресурсів. Наша мета — започаткувати цей тренд на українському ринку, – зазначає директорка з маркетингу "Сільпо" Катерина Огуряєва.

Екологічні рішення нового магазину

  1. Геотермальне опалення і кондиціонування: магазин обладнаний тепловим насосом, який дозволяє використовувати електроенергію в менших об’ємах.
  2. Екологічно чисті візочки та кошики: вони виготовлені з перероблених рибальських сіток, мотузок і пластику.
  3. Сонячна електростанція на даху: вона складається з 664 панелей – це дозволить мінімізувати використання електроенергії.
  4. Холодильні установки без фреону: холодоагентом виступає вуглекислий газ, який має вищі показники енергоефективності та нульовий потенціал руйнування озонового шару Землі.
  5. Критий паркінг для велосипедів, велопрокат та заправка для електромобілів.
  6. Зовнішнє освітлення від сонячної енергії: 16 опор із ліхтарями, обладнаних сонячними панелями й акумуляторами, які заряджаються протягом дня і віддають електроенергію ліхтарям у темний час доби.
  7. Станція з прийому вторсировини Silpo Recycling: за кожен кілограм відсортованих відходів на рахунок покупця нараховують бали, які можна використовувати для покупок в мережі “Сільпо”.

"Сільпо" ReCycling / Фото silpo.ua

Довідка

"Сільпо" – одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України. Станом на сьогодні нараховує 272 супермаркети, у тому числі 4 делікатес-маркети Le Silpo та інтернет-магазин shop.silpo.ua, який запустили під час локдауну. У компанії діє проєкт підтримки та розвитку малих українських виробників "Лавка традицій", продукцію яких можна придбати в торгових точках ритейлера. Мережа входить до однієї з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group.