Про те, як правильно та швидко заряджати електромобілі Інноваціям 24 розповів Ігор Ковальов, керівник напрямку YASNO E-mobility.

Не пропустіть: Tesla не відмовляється від ідеї роботизованої зарядки для безпілотників, – Ілон Маск

Надійне зарядне обладнання — це запорука якісного заряджання вашого електромобіля та більш тривалого життя акумуляторної батареї.

Безперечно, коли зарядна станція розташована вдома або на найближчому паркінгу – це зручно. Однак, подорожуючи до іншого міста ви навряд чи зможете обійтися без швидкої або прискоренної зарядної станції. Відповідно до європейського стандарту розрізняють чотири варіанти зарядки:

Mode 1: початковий рівень зарядки

Використання звичайної домашньої розетки є найменш потужним та найбільш небезпечним варіантом. В деяких країнах, зокрема в США, він заборонений. Слід знати, що батарея в електромобілі використовує постійний струм, натомість у побутовій мережі — змінний струм. Тому при заряджанні від домашньої розетки бортовий інвертор автівки перетворює змінний струм у постійний. Заряджання в такий спосіб триватиме не менше 12 годин.

Mode 2: стандартний тип заряджання

Використання спеціального кабелю з вмонтованою системою захисту для зарядки в побуті або заправних комплексах. Тривалість заряджання в середньому складає 6-8 годин.

Mode 3: швидший та безпечніший тип зарядки від мережі змінного струму

Передбачає використання спеціальних зарядних станцій потужністю понад 22 кВт. Такі станції встановлюють вдома або у громадських місцях. Тривалість заряджання може складати від 2 до 8 годин. Пристрої такого типу пропонує YASNO для встановлення "під ключ" вдома чи в офісі. Надійність обладнання підтверджена європейськими сертифікатами безпеки.

Mode 4: найшвидший спосіб заряджання – постійним струмом

Його забезпечують прискорені станції потужністю понад 50 кВт. На жаль, їх не дуже багато в Україні, приблизно 5 відсотків від загальної кількості громадських зарядних пристроїв. 23 швидкісні станції мережі YASNO E-mobility розташовані у Києві та на основних шляхах країни в напрямках Львова, Одеси та Полтави.

Щоб "підживити" акумулятор електромобіля у такий спосіб з 0 до 80 відсотків достатньо 20-30 хвилин. Це не тільки швидке, але й безпечне живлення. Наприклад, всі станції YASNO E-mobility застраховані, тобто при їх використанні дія страховки автоматично поширюється на електромобіль (страхування технічних несправностей), та на клієнта (страхування здоров'я людини).