Головне призначення інноваційної системи відеоспостереження – забезпечення того, аби кожен енергетик після робочої зміни повернувся додому живим і здоровим. 35 виявлених і вчасно усунених порушень безпеки праці – рівнозначно кількості недопущених нещасних випадків і врятованих життів, – відзначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Важливо: Українські студенти створили робота, який вимірює температуру: фото

Ба більше, крім підвищення рівня безпеки співробітників нова технологія допомагає енергетикам робити внесок в енергетичну безпеку країни, адже система стежить за тим, щоб не відбулося несанкціонованого втручання в роботу обладнання і зупинки підприємства.
Штучний інтелект Farseer знизив кількість порушень безпеки праці на Ладижинській ТЕС / ДТЕК

Інноваційна система "Farseer" використовує комп'ютерний зір та нейронні мережі. Розробником штучного інтелекту є українське технологічне об'єднання Limpid Group. Представники ДТЕК підкреслюють, що для компанії важливо знаходити інноваційні рішення в Україні і, таким чином, підтримувати талановиту молодь і високопрофесійних розробників.

Технологія в режимі реального часу аналізує зображення з камер спостереження і миттєво фіксує порушення: відсутність у працівників захисної каски або окулярів, а також перебування в забороненій зоні. Ця інформація відразу передається відповідальному за безпеку персоналу, – розповів директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

Які можливості відкриває інноваційна система безпеки?

На підприємстві Ладижинська ТЕС наразі працює 25 камер з дальністю роботи до 60 метрів. Вони встановлені в зонах, які потребують особливої ​​уваги в питаннях безпеки.

За час роботи системи енергетики почали більш свідомо ставитися до своєї безпеки і менше нехтувати правилами безпечної поведінки на підприємстві. По кожному випадку ми проводимо профілактичну бесіду і вживаємо заходів, щоб не допустити повторення ситуації, – відзначив керівник департаменту охорони праці та промислової безпеки ДТЕК Ладижинська ТЕС Анатолій Нетреба.