Зарядний пункт встановили у гавані Cullivoe біля берегів Bluemull Sound, протоки між північними Шетландськими островами Унст і Йелл. Він експлуатується ChargePlace Scotland, національною мережею зарядки EV, що належить і керується урядом Шотландії.

Варте уваги Норвезькі винахідники створили незвичайні вітряки: вони не мають лопатей та підходять для міста

Установка точки зарядки EV Cullivoe профінансована компанією Transport Scotland в рамках програми переходу на екологічно чисту енергію. Нещодавно уряд Шотландії оголосив про те, що продаж нових бензинових та дизельних автомобілів закінчиться до 2032 року.

Перша у світі зарядна станція, яка працює коштом припливної енергії / Nova Innovation

За словами секретаря Кабінету міністрів з питань транспорту, інфраструктури та зв'язку Майкла Метесона, Nova Innovation ще раз демонструє, що Шотландія залишається в центрі розвитку транспортних рішень з нульовими викидами.

"Мені приємно, що урядове фінансування Шотландії дозволяє встановити новий пункт заряду, який повністю працює на відновлюваних джерелах енергії припливів і відливів. Цей тип інновацій є ключовим у реагуванні на глобальну кліматичну надзвичайну ситуацію та висвітлює можливості, які можна реалізувати в Шотландії, під час переходу до чистої нульової економіки", – підсумував він.

Про станцію

Турбіни в приливному масиві Шетландських островів постачають енергію, яка перетворюється в електрику для точки заряду. Кожна турбіна потужністю 100 кВт може забезпечити достатньо електроенергії, щоб за годину зарядити дві батареї Тесла на 50 кВт-год.

Турбіна Nova Innovation / Фото Nova Innovation