Укр Рус
16 червня, 23:17
1

Українці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

Науковці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України розробили обладнання для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми та структури методом електронно-променевого 3D друку. У процесі застосовуються порошкові металеві матеріали сферичної та довільної форми вітчизняного виробництва. Це перша подібна розробка для України.

Новітнє устаткування розробили член-кореспондент НАН України Володимир Нестеренков та науковий співробітник Владислав Матвійчук. Обладнання використовуватимуть на авіабудівних та турбінобудівних підприємствах України. 

Не пропустіть Високотехнологічна розробка: у Києві презентували бойовий дрон, який не має аналогів у світі

Пілотна електронно-променева установка для 3D друку / Фото пресслужби НАН України

Що відомо

Продуктивність розробки становить 80 см3 за годину. Керування роботою обладнання і технологічним процесом 3D друку повністю автоматизоване і здійснюється промисловим комп'ютером. 

Устаткування складається з:

  • малогабаритної вакуумної камери;
  • механізмів переміщення платформи по вертикалі;
  • механізмів подачі та розподілу металевого порошку;
  • електронно-променевої гармати з максимальною потужністю електронного пучка 60 кВт;
  • високовольтного джерела живлення.

Фахівці зазначають, що адитивні технології у поєднанні з програмним забезпеченням для автоматичного проєктування відкривають можливості виготовляти вироби заданої форми з унікальними властивостями, які неможливо отримати іншим способом. Крім того, вони зменшують витрати матеріалу та час виробництва і виходу виробу на ринок.