Зазначається, що для співпраці вдалося залучити потужного інвестора – компанію Bitfury Group. Створення такого дата-центру – це продовження позиціонування Рівненщини як технократичного хабу. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Не пропустіть: Україна постачатиме енергію для міжнародної блокчейн-компанії: деталі

Розробкою проєкту займалися: Рівненська ОДА, ДП НАЕК "Енергоатом", ВП "Рівненська АЕС", Міністерство цифрової трансформації, Вараська міська рада та незалежні експерти. Обговорення співпраці тривало близько року.

Чому це важливо?

Автори проєкту зазначають, що наявність в Україні мережі потужних дата-центрів, надійним джерелом доступної електроенергії для яких стануть АЕС, дозволить створити необхідні умови для повномасштабної реалізації державної політики у сфері цифровізації.

Проєкт "Дата-центр в РАЕС" забезпечить:

  • велику суму приватних капіталовкладень;
  • нові робочі місця;
  • сигнал для інших серйозних інвесторів;
  • можливість для прямого продажу атомної енергетики і вирівнювання її споживання;
  • видачу потужностей атомних електростанцій в режимі диспетчерського обмеження за рахунок гарантованого навантаження з боку ЦОД;
  • додаткового постійного споживача електроенергії для ВП РАЕС за тарифом прямого підключення.

Україна має стратегічну ціль – розвивати свої хмарові системи та зберігати дані у себе в країні. Тому серед важливих завдань Мінцифри – забезпечення локальної обробки даних в країні, що надасть змогу широко використовувати технології штучного інтелекту, – зазначає член експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації Дмитро Нікандров.

Довідка

Bitfury Group – світовий лідер у розробці програмного й апаратного забезпечення для роботи з блокчейном. Це єдина компанія у світі, яка впровадила двофазне імерсійне охолодження центрів обробки даних у промислових масштабах. Компанія має філії у: Гонконзі, Лондоні, Сан-Франциско, Амстердамі, Вашингтоні та Колумбії. Дата-центри базуються в ісландській громаді Рейкьянесбайр і грузинських містах Горі та Тбілісі.