Символічно, що презентація проєкту відбулася напередодні 35 річниці від дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Одне з головних завдань додатку – зберегти пам'ять та культурну спадщину.

Читайте також Українська школярка створила додаток й перемогла на міжнародній виставці

Що в застосунку

До інтерактивного віртуального гіда увійшли:

  • розсекречені документи з архівів КДБ;
  • дані про рівень забрудненості території станом на сьогодні та у 1986 році;
  • аудіа-гіди;
  • фото, 360-відео та 3d-моделі відомих об'єктів у зоні відчуження;
  • AR-технологія, за допомогою якої можна відсканувати той чи інший об'єкт і поставити його, до прикладу, на стіл;

Додаток орієнтований на туристів, які їдуть в зону відчуження, або не можуть відвідати її через карантинні обмеження. Крім того, додаток стане у пригоді школярам, які цікавляться Чорнобилем та його історією, але не можуть відвідати це місце, допоки не стануть повнолітніми. Chornobyl App складається з трьох розділів:

  1. "Усвідомити" – єдине джерело правдивої інформації, яка постійно перевіряється;
  2. "Дослідити" – віртуальний гід зоною відчуження з детальною інформацією про ключові об'єкти;
  3. "Наважитися" – готує гостей до подорожі в зону відчуження.

Мурал поряд із реактором, який "оживає" / Фото НВ

Для того, щоб показати всьому світу, що ми тут маємо, ми проводили лазерне сканування об'єктів. Це лише початок цього діджитального зберігання культурної спадщини Чорнобиля,
– розповіла кураторка цифрового арт-проекту ARTEFACТ Світлана Коршунова.

За словами розробників, над проєктом почали працювати у 2019 році. Прототип застосунку з AR-технологією показали у США на фестивалі Burning Man. Згодом стало зрозуміло, що розробка повноцінного, комплексного та деталізованого мобільного додатку – надзвичайно важлива та актуальна ініціатива.

Фахівці працювали над застосунком у партнерстві з Національним музеєм Чорнобиля, галузевими архівами СБУ, Державним агентством з управління зоною відчуження та іншими структурами.

Chornobyl App можна звантажити в Apple Store та Play Market. Користуватися додатком можна без підключення до інтернету. Наразі він працює англійською і українською мовами.

"У застосунку є приблизно 150 матеріалів – це така собі "Вікіпедія" про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіогіди, панорами-360, 3D-моделі, елементи доповненої реальності – коли можна буде відсканувати якийсь об'єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл", — додав Валерій Коршунов, один із авторів мобільного застосунка Chornobyl App.