Експериментальний політ відбувся 24 вересня у науково-дослідному центрі в Кренфілді у Великій Британії, повідомляє ZeroAvia.

До теми Без шкідливих викидів: як виглядатимуть "літаки майбутнього" від Airbus – фото

6-місний літак здійснив 20-хвилинний рейс. Пілоту вдалося успішно підняти HyFlyer у небо, подолати запланований маршрут та здійснив посадку.

У модифікованій версії літака класу Piper M у салоні встановили 3 баки зі зрідженим воднем – замість крісел. Крім цього, літак має акумулятор.

Успішні випробування водневого літака: відео Zero Avia

ZeroAvia продовжуватиме випробування літака. До кінця 2020 року компанія здійснить політ на Оркнейських островах у Шотландії — на відстань у приблизно 400 кілометрів. Це відповідатиме таким маршрутам, як Лос-Анджелес – Сан-Франциско чи Лондон – Единбург.

Переваги водневих літаків

Міністр бізнесу та промисловості Надхім Захаві прокоментував успішний політ. "Розробка літаків, які менше забруднюють навколишнє середовище, допоможе Великій Британії досягти значного прогресу на шляху до "нульового рівня" викидів вуглецю до 2050 року", – зазначив він.

Проте для цього недостатньо просто запустити водневі літаки у повітря. Важливо вдосконалити інфраструктуру аеропортів у всьому світі – для безпечного транспортування та зберігання водню.

Випробування водневого літака

Випробування водневого літака / Фото The National

Випробування водневого літака
Тестовий політ відбувся у Великій Британії / Фото The National

Випробування водневого літака
ZeroAvia проведе ще кілька тестових польотів до кінця року / Фото The National

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що хоче побачити "зелену промислову революцію". Адже вона допоможе економіці, яка сильно постраждала від пандемії коронавірусу COVID-19.