Інженери автовиробника BMW представили унікальний Wingsuit, аби потішити затятих екстремалів та кардинально змінити уявлення людей про можливості бейсджампінгу, пише New Atlas.

Читайте також: Як у "Залізної людини": британці випробували реактивний рятувальний костюм – відео

Wingsuit

Спеціальний костюм, конструкція якого дозволяє потоку повітря наповнювати крила між ногами, руками й тілом пілота, щоб він міг контролювати політ.

Випробування костюму Wingsuit / Фото BMW

Як це працює?

Костюм обладнаний:

  • спеціальним вуглепластиковим рюкзаком;
  • двома електромоторами з карбоновими гвинтами потужністю 10 кінських сил кожен;
  • пропелерами, які обертаються зі швидкістю 25 000 обертів на хвилину – вони дозволяють розвивати до 300 кілометрів на годину;
  • 50-вольтовою літієвою батареєю.

Випробування

Австрієць Петер Зальцман брав безпосередню участь у проєктуванні та виготовленні Wingsuit. Справжній поціновувач екстриму провів безліч тестувань електричного костюма в аеротрубі випробувального центру BMW в Мюнхені.

Підготовка до польоту / Фото BMW

Спортсмен мав намір випробувати розробку в реальних умовах у Південній Кореї. Каскадер хотів пролетіти над трьома хмарочосами в Пусані, однак пандемія COVID-19 внесла свої корективи. Новою точкою призначення стали мальовничі Альпи в Австрії – там пілот стрибнув з вертольота з висоти близько 3 000 метрів. Компанію Зальцману склали екстремали в традиційних костюмах для бейсджампінгу.

Екстремал Петер Зальцман та бейсджампери / Фото BMW

Політ пройшов успішно – Зальцману вдалося розвинути швидкість до 300 кілометрів на годину. Відзначимо, швидкість польоту бейсджампера в традиційному костюмі досягає 100 кілометрів на годину.

Петер Зальцман / Фото BMW

Екстремал Петер Зальцман випробував костюм для польотів Wingsuit: дивіться відео