Про це на церемонії з нагоди першого дня народження найновішого підрозділу збройних сил США заявив віцепрезидент Майк Пенс, повідомляє Bloomberg.

Вражає Як звучить космос: NASA соніфікувала три відомі космічні об'єкти – відео

"Це велика честь для мене – від імені президента США повідомити, що відтепер чоловіки та жінки Космічних сил США називатимуться вартовими", – підкреслив він.

У пресслужбі Космічних сил США наголосили, що "Вартові" – це назва, яка має досить довгу історію.

Адже походить від гасла "Вартові високого фронту", яке ще в 1983 році вживало космічне командування Військово-повітряних сил.

Marvel не у захваті

Оголошення спровокувало бурхливе обговорення у соцмережах. Все через те, що назва "Вартові" асоціюється з франшизою "Вартові галактики" кіновсесвіту Marvel.

Режисер Джеймс Ґанну також відреагував на заяву Пенса. "Чи можемо ми подати до суду на цього ***?", – написав він на своїй твіттер-сторінці, ймовірно – жартома.

Не залишилася осторонь обговорення і офіційна сторінка франшизи. Там з'явився лаконічний допис із словами: "Хто, ми?".

Реакція мережі

У відповідь мережа вибухнула мемами. Користувачі неоднозначно сприйняли заяву та аналогію з відомими фільмами Marvel.

Раніше Космічні сили США встигли потрапити у ще один скандал. Відомству закидали схожість символіки з логотипом із серіалу "Зоряний шлях".

Проте військові запевнили, що ніякого плагіату немає. Мовляв, символ дельти використовували у космічних організаціях ще з 1961 року.