Міністерство і Комітет цифрової трансформації розробили проєкт реєстру класифікацій IT-професій і спеціальностей для діджитал-маркетингу. Річ у тому, що попередній класифікатор – малофункціональний, адже не містить більшості актуальних, сучасних і перспективних спеціальностей, повідомляє itc.ua.

Цікаво: Цифрове робоче місце 2020: 6 тенденцій, які вас здивують

Так, при працевлаштуванні співробітників роботодавці змушені підбирати під представників сфери IT та фахівців із діджитал-маркетингу давно неактуальні та невідповідні назви посад.

У результаті, IT-фахівці спільно з представниками міністерств і відомств підготували перелік професій у сфері діджитал-маркетингу та IT, який відповідає стандартам європейського класифікатора ISCO-08. Відзначимо, що розробники врахували українську специфіку.

Які професії внесли до IT-класифікатора?

Наразі до списку увійшло 76 професій: бізнес-архітектор, аналітик даних, IT-аудитор, розробник інтерфейсу користувача, антикризовий аналітик, інтегратор бази даних, менеджер соціальних мереж та інші. Ба більше, Міністерство цифрової трансформації пропонує представникам IT, керівникам і фахівцям з підбору персоналу вносити свої пропозиції.

Список 76 спеціальностей в IT: