Джерело: New Atlas

Масштабне будівництво розгорнули в старому промисловому передмісті Буйкслотерхам, яке розташоване в північній частині Амстердама. Новий плавучий район покликаний стати міською екосистемою, в якій повною мірою використовують навколишню енергію і воду, мінімізують відходи та створюють простір для природного біорізноманіття.

Варте уваги 4-поверхове місто: Японія побудує плавучий космодром – фото футуристичного проєкту

Будинки плавучої спільноти Schoonschip / Фото i29 Architects

Проєкт Schoonschip

Ідея "плавучого села" належить студії просторового дизайну Space & Matter. Фахівці розробили екологічно раціональний дизайн кожного будинку, в якому застосовується сонячна енергія, вода і спільне використання електромобілів. Автори проєкту прагнули продемонструвати переваги сталого способу життя в спільноті, водночас застосовуючи принципи кругового будівництва. Кожен будинок обладнаний розумним причалом і має доступ до єдиної спільної мережі.

Це місце має сильне індустріальне минуле, але сьогодні це одна з найбільш швидко мінливих частин Амстердама, яка перетворюється на більш багатофункціональну житлову зону,
– розповідають архітектори.

Тераса будинку Schoonschip / Фото i29 Architects

Будинки

Головні переваги житла – висока енергоефективність, екологічність та компактність. Особливості плавучого будинку в Schoonschip:

  • чорний дерев'яний фасад та скатний дах;
  • відкриті внутрішні житлові зони;
  • скляні вікна від підлоги до стелі, які забезпечують природне освітлення та мальовничий вид на воду;
  • сонячні панелі, які розташовані на даху;
  • відмінна ізоляція;
  • система, яка належним чином обробляє стічні води;
  • водяний насос, завдяки якому відбувається обігрів помешкання.

Будинок Schoonschip / Фото i29 Architects