За словами вчених, ця технологія зможе зробити пристрої швидшими та менш щільними. До того ж, дозволить споживати менше енергії.

Читайте також "Змінює правила гри": перший у світі завод штучного м'яса з'явився в Ізраїлі

Як пише видання, сучасні пристрої складаються з крихітних кристалів, які містять у собі приблизно 1 мільйон атомів, 100 атомів у квадраті. У комп'ютері вони перемикаються для кодування та обробки інформації.

У престижному науковому журналі Science опублікували дослідження про використання шарів бору та азоту, товщиною в 1 атом. Як пояснили автори, завдяки зменшенню технології до 2 атомів електрони рухаються крізь шар з більшою швидкістю. У природному стані відповідний матеріал складається з великої кількості шарів, які накладені один на одного.

Що кажуть розробники

За словами доктора Моше Бен Шалома з університету Тель-Авіва, дослідники змогли скласти шари у паралельній конфігурації без обертання. Гіпотетично атоми одного виду через це опиняються в ідеальному перекритті, незважаючи на силу відштовхування.

"Коли електричне поле подається у протилежному напрямку, система "ковзає", щоб змінити орієнтацію. Вона залишається стабільною, навіть коли поле вимкнено", – наголосив науковець.

Ізраїльські вчені сподіваються, що технологія посприяє розробці інших пристроїв, які накопичують та перетворюють енергію, а також таких, які взаємодіють зі світлом.

В Ізраїлі створили найтонший у світі пристрій: дивіться відео The Independent