Температура океану в цьому районі нещодавно піднялася більш ніж на 5 °С після аномальної спеки та надзвичайно раннього спаду морського льоду минулої зими. Відтак, вчені зафіксували в Арктиці рекордну площу відкритого незамерзлого моря, пише The Guardian.

Важливо: Антарктика стане зеленою: вчені показали, як та коли це станеться – відео

Відсутність замерзання моря цієї осені є безпрецедентною подією в Сибірському Арктичному регіоні. Це відповідає очікуваному впливу кліматичних змін, спричинених людиною, – сказав доктор Державного університету Колорадо Захарі Лейб.

Чому це небезпечно?

Фахівці відзначають, що тенденції більше засмучують, аніж шокують. Адже такий розвиток подій прогнозували давно, але суттєвої реакції з боку тих, хто приймає рішення, недостатньо.

Довідка

Море Лаптєвих відоме як батьківщина льоду, який утворюється вздовж узбережжя на початку зими, а потім дрейфує на захід, несучи поживні речовини через Арктику, перш ніж навесні розпадеться в протоці Фрама між Гренландією і Шпіцбергеном. Якщо лід утворюється пізно, він буде тоншим а, отже, з більшою ймовірністю розтане, поки дістанеться протоки. Як наслідок, надійде менша кількість поживних речовин для арктичного планктону, який потім матиме знижену здатність витягувати вуглекислий газ з атмосфери.