З'ясувалося, що конкурс проводитиме некомерційна організація XPRIZE Foundation. Що там розповіли про змагання – читайте далі.

Читайте також Місце на космічний корабель Ілона Маска розіграють у лотерею: як можна його отримати

Коли відбудеться

Перемогу отримає винахідник найкращої технології уловлювання CO2 безпосередньо з атмосфери або океану і збереження CO2 безпечним і економічним способом.

"Уловлювання CO2 дасть можливість скасувати вже завдані планеті збитки. Мовиться про викиди, які ми вже зробили, у будь-якій точці світу, навіть навіть якщо це було десятиліття тому", – пояснили у XPRIZE Foundation.

Що передбачає вловлювання CO2?

Відділення вуглекислого газу від промислових і енергетичних джерел, транспортування до місця зберігання, а також тривалу ізоляцію від атмосфери.

Технологія є вкрай важливою, адже має на меті боротьбу з глобальним потеплінням та забрудненням навколишнього середовища.

Хто може брати участь у конкурсі:

  • команди винахідників з усього світу;
  • все, що їм треба – створити технологію, яка може вловлювати тонну вуглекислого газу за день;
  • переможець має продемонструвати, як у перспективі відділити гігатонну CO2.

Зазначимо, що гігатонна дорівнює мільярду звичайних тонн. Для порівняння у NASA пояснила, що 1 гігатонна – це майже 10 тисяч повністю завантажених американських авіаносців.

Що ще кажуть організатори

У XPRIZE Foundation зауважили, що мета конкурсу полягає у тому, аби надихнути винахідників на створення технологій, які до 2050 року дадуть можливість "вловити" 10 гігатонн вуглекислого газу.

Це потрібно для того, аби уникнути глобального потепління більш ніж на 1,5 – 2 градуси за Цельсієм,
– пояснив Марсіус Екставур, керівник енергетичної групи в організації.

Він також додав, аби отримати грошову премію, команда повинна вловити CO2 та зберігати його протягом тривалого часу. Попередня ціль – щонайменше 100 років.

Що відомо про призовий фонд

Призовий фонд у 100 мільйонів доларів розподілятимуть поетапно. У серпні 2022 року 15 найкращим командам виплатять 1 мільйон доларів, ще 25 студентських команд отримають по 200 тисяч доларів.

У 2025 році остаточний переможець отримає 50 мільйонів доларів. Той, хто посяде другу сходинку – 20 мільйонів доларів. Для третього місця виділять 10 мільйон доларів.