Бокс розташований біля парку імені Котляревського на Лук’янівці. Автори ідеї зазначають, що автомат приймає пляшки з-під напоїв та інший пластик, повідомляє 24 канал.

Цікаво: Як у Швейцарії: дві киянки навчили цілий будинок заробляти на сортуванні сміття

Як це працює?

Автомат видає 50-грамову порцію корму для безпритульних тварин за кожну утилізовану пляшку. В боксі є дві миски: одна для корму, інша – для води.

"Я надихнувся прикладом Туреччини, подивився як це все красиво реалізовано, як люди реально ставляться до цього з розумінням і вирішив зробити подібне в Україні", – пояснив директор онлайн-платформи "Япомога" Руфат Раїмов.

Розробники розповідають, що перший "Япомогабокс" – це пілотний проєкт. Автомат планують доопрацювати: всередині встановити дробарку, а зверху – сонячну батарею для автономної роботи.

Бокс розташований біля парку Котляревського​ / Фото "Япомога"

Зазначається, що "Япомога" працює як онлайн-платформа для обміну бонусів, знижок і кешбеків на спільну благодійність, а Япомогабокс встановили за бонусні бали, зібрані за допомогою партнерів ініціативи.

Автори проєкту сподіваються, що найближчим часом такі бокси вдасться встановити не лише в Києві, а й в інших містах України.