Як підкреслили розробники, проєктна швидкість потяга сягає 620 кілометрів на годину. Він може стати найшвидшим у світі, про це повідомляє

Читайте також Китайський пошуковик Baidu запускає виробництво електромобілів: що відомо

Що відомо про новий потяг

Особливістю нового транспорту є те, що під час руху він не торкається поверхні рейки. Це і відрізняє його від решти звичайних поїздів та трамваїв.

Варто зауважити, що досі такі потяги досягали максимальної швидкості лише у 603 кілометрів на годину, до того ж – тільки під час тестових поїздок.

В теорії все це має чудовий вигляд, але раніше люди ставилися до технології на магнітній подушці як до лабораторної іграшки, яка ще не випробувана у справжніх умовах,
– зазначив Ден Цзиган, один з розробників.

Як коментують експерти

Для тестування нової технології запустили спеціальну 165-метрову лінію. На урочистому заході також показали 21-метровий локомотив, який повільно рухався по рейках.

Прототип потяга, який може стати найшвидшим у світі: фото китайських ЗМІ


Фахівці переконані, що ця технологія більше підходить для концепцій майбутнього, як от надшвидкого транспортування у вакуумних трубах. Там потяги могли б розганятися до понад 1 000 кілометрів на годину.

Обсяг інвестицій у цей амбітний проєкт китайців сягає близько 9,3 мільйона доларів. Над ним працюють Південно-Західний університет "Цзяотун", а також корпорації "Китайські залізні дороги" та CRRC Corporation Limited.